wtorek, 30 grudnia 2014

GENCJANA, czyli ochładzamy kolor włosów

Wszystkie rozjaśniane blondynki wiedzą jak ciężko jest utrzymać chłodny kolor włosów. Niestety blond uwielbia nam robić psikusy w postaci "żółtka" na głowie. Ostatnio odkryłam świetny sposób, aby zapobiec okropnym przebarwieniom.

Na początek czym jest w ogóle gencjana - Wodny Roztwór Fioletu Gencjanowego 1% jest to preparat, który stosowany jest do dezynfekcji oraz ma działanie bakteriobójcze. Stosuje się go w ramach stanów zapalnych skóry czy ran.

Jednak nam gencjana przyda się do ochłodzenia koloru włosów. ;) Fiolet jest komplementarny do żółci, dlatego pomaga ją zneutralizować. 

Możemy używać gencjany w formie 
 • płukanki 

  lub

 •  maseczki.

Płukankę przygotowuję w misce z litrem wody i dwiema kropelkami gencjany (czasem trzema). Efekty są świetne, ponieważ już po pierwszym użyciu było widoczne ochłodzenie koloru oraz lekkie rozjaśnienie. Jednak płukanka bardzo szybko się ulatnia i trzeba robić ją chociaż dwa razy w tygodniu, co przynosi również szkody, ponieważ gencjana wysusza włosy z resztą tak jak robią to np. fioletowe szampony.

Dlatego też używanie gencjany w formie maseczki jest o wiele lepsze, gdyż nie przesusza tak bardzo włosów jak płukanka oraz pozostawia włosy w dobrym stanie. 

Do przygotowania maseczki potrzebujemy wybranej maski do włosów (i tutaj polecam wygładzającą maskę do włosów Syoss, Smooth Relax) oraz odpowiedniej ilości gencjany (zależy od stopnia jasności włosów - im jaśniejsze włosy tym mniej gencjany; oraz efektu, jaki chcemy uzyskać). I musimy wymieszać to wszystko, aby uzyskać jednolity kolor. 


Musimy jednak uważać, ponieważ gencjana silnie barwi wszystko co napotka na swojej drodze dlatego musimy dokładnie sprawdzać czy buteleczka jest zamknięta. ;)

W razie braku efektów można stopniowo zwiększać ilość gencjany mieszanej z wodą lub z maską w przypadku maseczki.

Polecam wypróbowanie, ponieważ nie zawsze konieczne jest wydawanie fortuny na profesjonalne szampony. ;) Mam nadzieję, że Wam się przyda. ;)

1 komentarz:

 1. W Sylwka będzie ludzi tłok
  A przed Tobą cały następny 2012 rok
  Więc 3maj się ciepło
  Niech kłopoty przed Tobą uklękną
  Bo w 4rech literach je mamy
  I wszystko dobrze sobie poukładamy!!!!

  Życzy http://sapphireblog1.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń